XVIII Ogólnopolski Zjazd Katedr Doktryn Politycznych i Prawnych

W dniach 17 - 19 września 2019 r. przedstawiciele naszej Katedry uczestniczyli w XVIII Ogólnopolskim Zjeździe Historyków Doktryn Politycznych i Prawnych pt. Wartość prawa. Od absolutyzmu prawnego do nihilizmu prawnego, organizowanym przez Katedrę Doktryn Politycznych i Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UMCS, Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną im Jana Zamoyskiego w Zamościu oraz Fundację na Rzecz Utworzenia i Działania Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

W trakcie Zjazdu referaty wygłosili:

• dr hab. Iwona Barwicka-Tylek, Prawo jako miara sprawiedliwości. Co oznacza dla prawników „powrót filozofii politycznej"?;
  • dr Anna Ceglarska, Mitologizacja prawa;
  • dr Jacek Malczewski,Ochrona prawa do godnej śmierci w orzecznictwie i ustawodawstwie kanadyjskim.

Na zdjęciu od lewej:

prof. dr hab. L. Dubel, prof. dr hab. K. Chojnicka, prof. dr hab. A. Sylwestrzak, dr hab. Maciej Marszał, prof. UWr

fot. UMCS

Data opublikowania: 30.09.2019