Habilitacja dr Iwony Barwickiej-Tylek

Z przyjemnością informujemy, że dnia 27 listopada 2017 r. Rada Wydziału Prawa i Administracji UJ, w związku z uchwałą Komisji Habilitacyjnej z dnia 25 września 2017r. zadecydowała o nadaniu dr Iwonie Barwickiej-Tylek stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk prawnych. Za najważniejsze osiągniecie naukowe habilitantki, prócz wielu artykułów, została uznana monografia pt.: „Prawda i sens. Dialektyka, marksizm, komunizm”, Wydawnictwo UJ, Kraków 2016. Uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Prawa i Administracji, które odbyły się 5 czerwca 2018 roku w auli Collegium Maius, przewodniczył Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Habilitacja dr Iwony Barwickiej-Tylek

Odwołane dyżury dr hab. I. Barwickiej-Tylek

Informujemy, że w związku z zagranicznym wyjazdem służbowym, dyżury dr hab. Iwony Barwickiej Tylek w dniach 6-20 czerwca br. nie odbędą się. W sprawach pilnych możliwy kontakt mailowy.
więcej o Odwołane dyżury dr hab. I. Barwickiej-Tylek

Dr Agnieszka Czarnecka w Chinach

W dniu 8 maja 2018 r. – podczas dwumiesięcznego pobytu badawczego w ramach wymiany bilateralnej między Uniwersytetem Jagiellońskim a Minzu University of China w Pekinie – dr Agnieszka Czarnecka wygłosiła na zaproszenie School of Philosophy and Religious Studies wykład gościnny, pt. Political Myth in Contemporary Poland.
więcej o Dr Agnieszka Czarnecka w Chinach

Dr hab. Iwona Barwicka-Tylek i dr Anna Ceglarska w Londynie

W dniu 10 marca 2018 r. dr hab. Iwona Barwicka-Tylek oraz dr Anna Ceglarska uczestniczyły w międzynarodowej konferencji "Mirror, Mirror: Perceptions, Deceptions,and Reflections in Time" w Londynie, gdzie wygłosiły referat pt. Machiavelli’s Speculum: Between Magic and Science.
więcej o Dr hab. Iwona Barwicka-Tylek i dr Anna Ceglarska w Londynie

W listopadzie 2017 r. Wydawnictwo Jak opublikowało pierwszą część planowanego cyklu książek popularyzujących filozofię polityczną i historię doktryn politycznych - „Obywatel – nie idiota”. Część pierwsza obejmuje myśl polityczną starożytności, z bogatymi odniesieniami do współczesnych zagadnień i problemów. Druga część, wykorzystująca myśl średniowiecza i renesansu, ukaże się wiosną 2019 r.
więcej o „Obywatel – nie idiota. Myślenie polityczne dla początkujących” - nowa książka dr hab. Iwony Barwickiej-Tylek